Тому для звиклих автомобілів з ДВЗ навряд чи варто очікувати на кардинальну зміну інтересів українських покупців. Через зміну логістичних шляхів абсолютну більшість товарів перевозять автомобільним транспортом – як в імпорті, так і експорті. Через високий попит на такі перевезення в Україні виник дефіцит таких транспортних засобів: автопарку, що пророкують Україні ясновидці 2023 був в Україні, не вистачало. Враховуючи вкрай низький (як для Європи) рівень автомобілізації в Україні, а це приблизно 260 авто на 1000 населення (при середньому показнику в ЄС 600 авто/1000 громадян), потенційний попит на автомобілі усіх сегментів залишатиметься високим ще досить довго. Дещо чекає Україну в 2023 році втрачатимуть позиції автомобілі російсько-радянського та українського виробництва на внутрішньому ринку, їх поступово замінюватимуть вживані легковики з-за кордону. В залежності від ситуації з електроенергією в країні, загальний місячний об’єм вторинного авторинку (вживані авто) може складати від 50 до 100 тисяч угод купівлі-продажу. Зростатимуть зарплати, але інфляція може поглинути весь позитив. Ситуації, які виникнуть, що чекає Україну в 2023 році можуть бути спочатку трохи нестабільними, але вони обіцяють в майбутньому успіх і просування. Теоретично, після подорожчання пального та щоденних заторів на дорогах, які аж ніяк не зменшуються, покупці мали б переорієнтовуватися на компактні міські авто, як це свого часу відбувалося у Західній Європі. Паливна криза. Дефіцит пального та його подорожчання збільшили інтерес до електромобілів та знизили зацікавленість в дизельних машинах.
Проте, після того, як проблеми з пальним були вирішені, українці не стали цікавитися автомобілями менше – попри те, що чекає Україну в майбутньому 2023 їздити на авто стало дорожче через здорожчання усіх видів пального. І це попри те, що робота сервісних центрів МВС була тимчасово зупинена. Проте процес триває, і це дає надію на позитивні зміни наступного року. Цей процес триває з початку пандемії коронавірусу з 2020 року. Схожий процес відбувається і в Україні: продажі «майже нових» авто віком до 3 років перевищили продажі нових легковиків. Частка автомобілів з країн Америки зафіксується на «довоєнному» рівні – 25-35% від загальної кількості, проте їх середня вартість буде вищою, а привозитимуть звідти в основному авто віком до 5 років. Щодо прогнозів на авторинку, надзвичайно важко їх робити в умовах невизначеності. Однак мобільність у такій ситуації надзвичайно важлива. Щоб не очікувати по кілька місяців на новий легковик, значна частина європейців почала надавати перевагу вживаним автомобілям, обираючи мобільність «сьогодні на сьогодні». З активної частини ринку вибуло понад 1 млн авто, значна частина виїхала за кордон.
У разі, якщо буде далі з Україною 2023 не буде змін податкового законодавства щодо імпорту авто, більшість із них (70-80%) купуватимуть на внутрішньому ринку. Це потребуватиме змін ставок митних платежів, голосування в Парламенті та підпису Президента. На Тельців чекає рік радикальних змін і американських гірок. У першій половині року їх чекає багато непорозумінь, конфліктів, сварок. В залежності від їх розміру, імпорт може скласти навіть до 50 тис. Зрости ця кількість може виключно у разі зниження ставок митних платежів. Вкупі з поверненням досить високих митних платежів, котрі нараховуються у валюті, окремі моделі авто з пробігом можуть коштувати в Україні дешевше, ніж за кордоном. Скасування «нульового» розмитнення. Повернення митних платежів на імпорт авто скоротило об’єми ввезення авто з-за кордону в 7 разів. З початку року і до 1 грудня українці придбали 642,3 тисячі легковиків з пробігом на внутрішньому ринку, ще 378 тисячі привезли вживаними з-за кордону. Для дослідження було проаналізовано близько тисячі найбільш рейтингових повідомлень у ЗМІ, що чекає Україну в 2023 році які містили прогнози з ключових тем на 2021 рік, та мали охоплення аудиторії – майже 17,8 млн контактів. Чинників, які могли б виправити ситуацію, практично немає.
Щодо цін на авто, то причин для істотного коливання цін на ринку поки-що немає. Проте, оскільки зацікавленість в автомобілях в Україні висока, що чекає Україну в 2023 році цю потребу покупці задовольняють, купуючи авто на внутрішньому ринку. Ракам в цьому році варто більше слухати, ніж говорити, оскільки ваша точка зору може привести до серйозних втрат, як в особистому житті, родині, так і в бізнесі. Перереєстрація авто в «Дії» може розширитися на інші категорії транспортних засобів та запрацювати для юридичних осіб. Запровадження нульового розмитнення. Таке рішення дозволило відновити активність на авторинку та задовольнити потребу в автомобілях найдоступнішої та найпопулярнішої категорії автомобілів (вартістю до $5 тис.). Зростатиме потреба в комерційній техніці, адже самі ці категорії транспорту необхідні для відбудови країни. Маємо надію, що на авторинку зберігатиметься баланс і ми не станемо свідками якихось різких вимушених перемін, спричинених зовнішніми чинниками, а у 2023 році ми будемо лише працювати над відбудової та розвитком нашої країни. Основними постачальниками вживаних авто залишаться країни Європейського Союзу. Це спричинило активне зростання імпорту вживаних сідлових тягачів з-за кордону та напівпричепів до них. Пік продажів сідлових тягачів.